• Telefon: +48 733 242 217
  • Telefon: +48 663 787 772
  • Email: biuro@s4i.pl

Czyszczenie linii produkcyjnych

Utrzymanie porządku na stanowisku pracy nie jest wyłącznie sprawą estetyki i ergonomii. Sprzątanie linii produkcyjnych oraz innych miejsc wykorzystywanych w przemyśle jest kluczowe pod względem bezpieczeństwa personelu. Regularne usuwanie zabrudzeń świadczy o trosce pracodawcy o zdrowie pracowników oraz chęci utrzymania linii produkcyjnej w dobrym stanie technicznym. Cena usługi to niewielki wydatek w porównaniu z kosztami ewentualnych przestojów, będących skutkiem awarii lub wypadku.

Czysta przestrzeń to bezpieczne miejsce pracy. Zadbaj o porządek razem z nami i powierz usługę sprzątania profesjonalistom.

Czyszczenie przemysłowe – co to?


Czyszczeniem przemysłowym nazywamy czynności, polegające na usuwaniu zanieczyszczeń powstałych w obiektach przemysłowych wskutek prowadzonej tam działalności. Kwestia ta dotyczy m.in. obiektów przemysłowych, takich jak fabryki, elektrownie, magazyny.

Czyszczenie linii produkcyjnych – zalety


Czyszczenie przemysłowe – niezależnie od branży – przynosi efekty w postaci pełnej optymalizacji procesów produkcyjnych. Redukuje czas produkcji oraz ma bezpośredni wpływ na pracę urządzeń. Istotną kwestią jest również to, że czyszczenie przemysłowe przekłada się na jakość produkcji oraz bezpieczeństwo i higienę personelu.

Sprzątanie linii produkcyjnych – metody


Metody wykorzystywane przy czyszczeniu linii produkcyjnych, to:

- czyszczenie linii produkcyjnej suchym lodem;
- czyszczenie linii produkcyjnej przy użyciu pianowania;
- czyszczenie linii produkcyjnych systemami parowymi;
- hydrodynamiczne czyszczenie linii produkcyjnych;
- mycie linii produkcyjnej przy użyciu chemii aktywnej (również dedykowanej do kontaktu z żywnością);
- ręczne sprzątanie linii produkcyjnych;
- czyszczenie maszyn poprzez sodowanie.

W zależności od charakteru przedsiębiorstwa i rodzaju zabrudzeń dobieramy najskuteczniejszy sposób czyszczenia. Jedną z najczęściej stosowanych metod jest w tym przypadku czyszczenie suchą parą.

Mycie suchą parą – na czym polega?


Sucha para jest znakomitym środkiem czyszczącym. Ma ona temperaturę wyższą niż temperatura wrzenia cieczy przy określonym ciśnieniu. Sprawdza się zarówno przy myciu, jak i dezynfekcji.

Wytwornica podgrzewa wodę do temperatury około 180°C, jednak para u wylotu dyszy ma 80-120°C (w zależności od temperatury otoczenia, długości węża itp.). Czyszczenie suchą parą umożliwia skuteczne usuwanie tłuszczu. Para rozpuszcza brud i usuwa mikroorganizmy. Cechą tego procesu jest niska wilgotność pary, co przekłada się na możliwość jej stosowania w miejscach, w których odprowadzanie wody byłoby utrudnione, bądź niemożliwe.

Kolejnym istotnym czynnikiem jest niskie ciśnienie. Z reguły wartość ta mieści się w zakresie 6-10 atmosfer. Para wnika więc we wszystkie, nawet trudno dostępne zakamarki, ale nie powoduje uszkodzeń delikatnych elementów. Strumień nie wywołuje też niepożądanych rozbryzgów.

Sprzątanie linii produkcyjnych – elementy podlegające czyszczeniu


Przeprowadzamy kompleksowe czyszczenie linii. Zazwyczaj myciu i konserwacji podlegają elementy, takie jak:

- taśmy przenośnikowe oraz transportery rolkowe, siatkowe, plastikowe i gumowe;

- silniki i turbiny;

- wyciągi wentylacyjne oraz odciągi maszynowe;

- systemy grzewcze i wymienniki ciepła;

- centrale wentylacyjne.


Czyszczenie linii produkcyjnych – dla kogo?


Zapotrzebowanie na nasze usługi jest w wielu segmentach. Branże, z którymi współpracujemy to:

- przemysł motoryzacyjny,

- przemysł ciężki,

- przemysł spożywczy,

- energetyka,

- przemysł lotniczy,

- przemysł lakierniczy,

- przemył gumowy,

- przetwórstwo tworzyw sztucznych,

- drukarnie,

- rolnictwo,

- renowacja zabytków,

- ogólna konserwacja.


Czyszczenie przemysłowe – dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Nasze wykwalifikowane zespoły czyszczące przeprowadzają sprzątanie linii produkcyjnej w trakcie pracy linii lub podczas przestojów technologicznych. Dopasowane metody i technologie, pozwalają na sprawne i bezpieczne osiąganie zamierzonych efektów.
Masz pytania ?

www.s4i.pl

Zapraszamy do wykonania bezpłatnej wyceny zamówienia. Nasi specjaliści postarają się dobrać rozwiązanie idealnie spełniające Państwa potrzeby.