• Telefon: +48 733 242 217
  • Telefon: +48 663 787 772
  • Email: biuro@s4i.pl

Czyszczenie urządzeń elektrycznych

Mycie instalacji elektrycznej to proces złożony i wymagający specjalnego podejścia. Szafy, rozdzielnice, serwerownie i inne tego typu urządzenia podlegają pod dedykowane przepisy BHP, dlatego ich czyszczenie i konserwacja powinna być wykonywana przez wykwalifikowany personel. Zwłaszcza że w większości przypadków czynności te przeprowadzane są pod napięciem. To sprawia, że nie ma konieczności wykonywania uciążliwych i kosztownych przełączeń ruchowych, czy uziemiania urządzeń. Instalacje elektryczne pracują bez zakłóceń.

Czyszczenie urządzeń elektrycznych pod napięciem ogranicza koszty, zwiększa żywotność instalacji oraz zmniejsza ryzyko awarii lub pożaru. Zdecyduj się na kompleksową usługę czyszczenia wraz z konserwacją i razem z nami zadbaj o ciągłość Twojego biznesu!

Czyszczenie elektroniki – jak to się robi?


Czyszczenie rozdzielni pod napięciem przeprowadza się z wykorzystaniem suchego lodu. Mechanizm opiera się na połączeniu trzech istotnych czynników. Są nimi:

- temperatura,
- energia kinetyczna,
- sublimacja (przejście ze stałego stanu skupienia w gaz).

Technik za pomocą dielektrycznej dyszy nakłada granulki suchego lodu o temperaturze -78°C na czyszczony element. Energia kinetyczna i niska temperatura sprawia, że cząstki brudu zamarzają i pękając, robią miejsce dla kolejnych granulek, które po wniknięciu w powłokę sublimują. Suchy lód odparowując, gwałtownie zwiększa swoją objętość, przez co brud odpada od powierzchni, nie uszkadzając jej. Czyszczenie szaf elektrycznych w ten sposób jest nieinwazyjne i nie wytwarza dodatkowych odpadów.
Luźne cząstki są usuwane przy użyciu maszyny podciśnieniowej.
Dysponujemy urządzeniami i środkami pozwalającymi dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca bez konieczności demontażu elementów rozdzielni, serwerowni, szaf sterowniczych czy pozostałych elementów instalacji elektrycznych.

Czyszczenie szaf sterowniczych suchym lodem – zalety


Czyszczenie układów elektrycznych suchym lodem ma mnóstwo korzyści. Oto one:

- Ograniczenie odpadów – w tej metodzie nie występuje dodatkowe czyściwo czy ścierniwo, które generowałoby kolejne koszty utylizacji. Jedyny odpad to usuwane zanieczyszczenie, suchy lód sublimuje i nie pozostaje po nim ślad.
- Troska o środowisko – nie emitujemy nowych cząstek dwutlenku węgla. Suchy lód jest produktem ubocznym z CO2 odzyskanego z innych procesów przemysłowych.
- Redukcja przestojów maszyn – około 80% prac przeprowadzamy w ruchu. Większość elementów może być czyszczona bez ich demontowania.
- Oszczędność czasu i kosztów – czyszczenie lodem to szybka i skuteczna metoda, pozwalająca uniknąć niepotrzebnych wydatków w razie awarii.
- Bezpieczeństwo – konserwacja szaf sterowniczych suchym lodem odbywa się w sposób bezpieczny dla powierzchni. Granulki nie uszkadzają czyszczonego elementu i nie wywołują korozji.
- Precyzja i dokładność – po czyszczeniu instalacja elektryczna wygląda niemal jak nowa. Doczyszczone są nawet zakamarki, łatwo więc zlokalizować ewentualne usterki lub poluzowane połączenia.

Czyszczenie i konserwacja urządzeń elektrycznych – dlaczego warto nam zaufać?


W trakcie procesów, takich jak czyszczenie serwerowni, konserwacja rozdzielni elektrycznych czy czyszczenie szaf sterowniczych pod napięciem wykorzystujemy niepalne substancje, które wydłużają żywotność podzespołów elektronicznych i elektrycznych. Gwarantujemy bezpieczeństwo układów scalonych i innych komponentów. Mieszanka chemiczna nie wchodzi w reakcje z czyszczonymi elementami.


Masz pytania ?

www.s4i.pl

Zapraszamy do wykonania bezpłatnej wyceny zamówienia. Nasi specjaliści postarają się dobrać rozwiązanie idealnie spełniające Państwa potrzeby.