• Telefon: +48 733 242 217
  • Telefon: +48 663 787 772
  • Email: biuro@s4i.pl

Czyszczenie wymienników ciepła i rekuperatorów

Czyszczenie wymienników ciepła, kolektorów i rekuperatorów

Czyszczenie wymienników ciepła, kolektorów z zanieczyszczeń takich jak: kamień, paramagnetyki, związki wapna, rdza

które, występują w instalacjach wodnych, sieciach i systemach ciepłowniczych.
Związki te osadzają się na powierzchni wymiany ciepła wymiennika powodują spadek jego efektywności a w rezultacie wzrost kosztów ogrzewania lub nawet mogą doprowadzić do perforacji powierzchni czynnej wymiany ciepła, co będzie skutkowało całkowitą wymianą urządzenia na nowe. Aby przedłużyć żywotność wymiennika ciepła, zaleca się przynajmniej raz w ciągu roku wykonać jego czyszczenie wymiennika ze szlamu wytrąconego z wody kotłowej oraz wypłukanie kamienia kotłowego. 


Czyszczenie rekuperatorów, kolektorów

Czyszczenie rekuperatorów to przede wszystkim czynności związane bezpośrednio z zachowaniem odpowiedniej cyrkulacji powietrza oraz jego wymiany. Prawidłowa przepustowość rekuperatora to prawidłowe funkcjonowanie systemu produkcyjnego.
TAGI:
czyszczenie wymienników ciepła, czyszczenie kolektorów, czyszczenie wymiennika ciepła, czyszczenie rekuperatorów, czyszczenie rekuperatora, konserwacja wymiennika ciepła, konserwacja wymienników ciepła, konserwacja rekuperatorów, konserwacja rekuperatora, czyszczenia produkcyjne


Masz pytania ?

www.s4i.pl

Zapraszamy do wykonania bezpłatnej wyceny zamówienia. Nasi specjaliści postarają się dobrać rozwiązanie idealnie spełniające Państwa potrzeby.